اکسپرس اینتری | مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

چطور می‌توانیم به کانادا مهاجرت کنیم؟

کانادا یک کشور مهاجرپذیر است. یعنی سیاست دولت کانادا به نحوی است که از ورود مهاجران استقبال می‌کند. آنها برای اینکه بتوانند جامعه خود را توسعه بدهند نیاز به نیروی انسانی دارند. با توجه به این سیاست، برنامه‌های مهاجرتی جامعی را در نظر گرفتند. از جمله این برنامه‌ها برنامه اکسپرس اینتری است. این برنامه‌ها در سایت‌های رسمی دولت کانادا وجود دارد. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌توانند با مطالعه کامل و دقیق این سایت از چگونگی مهاجرت به کانادا مطلع شوند.

محتوای این مطلب از سایت رسمی مهاجرت کانادا تهیه شده است.

با توجه به اینکه اطلاعات به صورت مستقیم توسط دولت کانادا منتشر می‌شود مستند و قابل اطمینان است.

همان‌طور که اشاره کردیم دولت کانادا طبق قوانین و برنامه‌های متنوعی افراد را به عنوان مهاجر می‌پذیرد. یکی از این برنامه‌ها، برنامه Express Entry (اکسپرس اینتری) است که بین فارسی زبان‌ها به اسکیل ورکر معروف است.

شاید بتوانیم یکی از سریعترین راه‌های مهاجرت به کانادا را برنامه اکسپرس اینتری بدانیم. برنامه اکسپرس اینتری مخصوص کارگرانی است که تجربه کاری دارند و در زمینه‌ای که دولت کانادا به آن نیاز دارد دارای مهارت هستند. نیاز اقتصاد کانادا به این افراد موجب می‌شود که با اقامت دائم آنها موافقت کند.

 

روش اجرای برنامه اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری به صورت آنلاین مدیریت می‌شود. شما برای استفاده از این برنامه چهار گام زیر را باید بردارید:

اکسپرس اینتری

  1. بررسی نمرات ارزیابی

قبل از هر اقدامی می‌توانید با توجه به شرایطی که دارید، شایستگی خودتان را برای شرکت در این برنامه بسنجید. این برنامه شامل بندهایی است که بر اساس آنها نمره‌ای به شما اختصاص داده می‌شود.

سایت رسمی دولت کانادا دو روش برای اینکه بتوانید وضعیت خودتان را ارزیابی کنید پیشنهاد کرده است.

الف. در روش اول به یک سری سوال پاسخ می‌دهید. سیستم با توجه به پاسخ‌هایتان نمره‌ای را به شما اختصاص می‌دهد. اگر حداقل نمره را داشته باشید، می‌توانید گام‌های بعدی را بردارید.

 

ب. در روش دوم تمام جزئیات این برنامه را مطالعه می‌کنید و به صورت دستی نمرات خودتان را در هر بخش محاسبه می‌کنید.

اکسپرس اینتری

 

  1. آماده‌سازی مستندات و مدارک

شما باید مدارکی را که شایستگی‌تان را اثبات می‌کند، آماده کنید. مثلا نتایج آزمون زبان یکی از مدارک لازم در برنامه اکسپرس اینتری است که مهارت شما را در زبان رسمی مورد تایید کانادا ثابت می‌کند.

 

  1. ارسال پروفایل

پروفایل اکسپرس اینتری همان اطلاعات شماست که توسط سیستم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. درصورتی که حداقل نمره را کسب کنید، پروفایل‌تان وارد لیست کاندیدها می‌شود. این لیست در این فرایند Pool  نامیده می‌شود. بر اساس مولفه‌های برنامه به هر یک از کاندیدها امتیازی تعلق می‌گیرد. امتیاز شما مبنای انتخاب‌تان است. هرچه امتیاز بالاتری داشته باشید شانس بیشتری برای پذیرش از طریق برنامه اکسپرس اینتری خواهید داشت.

 

  1. دریافت دعوتنامه و پذیرش برای اقامت دائم

دولت کانادا براساس نمره‌هایی که کاندیدهای مهاجرت به کانادا دریافت کرده‌اند، برای آنها دعوتنامه ارسال می‌کنند. افرادی که دعوتنامه دریافت می‌کنند 60 روز فرصت دارند که مدارکشان را برای اقامت دائم ارسال کنند.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
.این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 12 =