رشته بهداشت محیط | معرفی رشته بهداشت محیط

رشته بهداشت محیط

رشته بهداشت محیط

رشته بهداشت محیط، به مطالعه مسائل زیست محیطی، از قبیل آب، فاضلاب، زباله، هوا و کنترل بهداشت مواد غذایی می‌پردازه تا دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی بتونن مشکلات محیطی یه منطقه رو شناسایی کرده و آن را برطرف کنن؛ یعنی دانشجویان رشته بهداشت محیط باید بتونن با جمع‌آوری اطلاعات و آمارهای لازم و با دادن طرح‌هایی مفید و عملی در زمینه تامین آب آشامیدنی سالم، دفع صحیح زباله، بهسازی مکان‌های عمومی، مبارزه با حشرات و ناقلان بیماری، مردم رو در رفع این مشکلات راهنمایی و کمک کنن.

 

بهداشت محیط چیست؟

رشته بهداشت محیط، به محیط زیست و مسائل بهداشتی محیط زیست می‌پردازه و محور اصلیش انسانه. این رشته با عوامل بیماری‌زای محیطی که سلامت انسان را به خطر میندازه، مبارزه می‌کنه و با در اختیار گذاشتن محیطی سالم از طریق کنترل فاضلاب، زباله، آلودگی هوا و بهداشت مکان‌ها و مواد غذایی، زندگی سالمی به مردم می‌بخشه.

رشته بهداشت محیط

 

توانایی لازم برای رشته بهداشت محیط

علاقه‌مندی به محیط زیست، داشتن پشتکار و صبر، دید وسیع، مهارت‌های ارتباطی خوب و قوی بودن در دروس شیمی، ریاضی و فیزیک از جمله توانایی‌ها و ویژگی‌های لازم برای دانشجویان و افراد علاقمند به رشته بهداشت محیط است.

 

بازار کار رشته بهداشت محیط

شهرداری، سازمان آب و فاضلاب، شرکت‌های خصوصی طراحی تصفیه‌خانه آب و فاضلاب و سازمان حفظ محیط زیست، زمینه‌ساز فرصت های شغلی این رشته هستند.

 

پیشنهاد ویژه

شما می‌تونید با مطالعه‌ی کتاب “فقط تجربی‌ها بخونن!”، با رشته‌های دیگه دانشگاهی که تجربی‌ها می‌تونن انتخاب کنن، آشنا بشید.

 

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
.این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =