رشته داروسازی

رشته داروسازی

معرفی رشته داروسازی

در علم پزشکی برای مداوای  یک بیمار، روش‌های متعددی از جمله دارو درمانی، جراحی و روان‌درمانی وجود داره که از بین این‌ها دارو درمانی رایج‌ترین روش درمانی در سراسر دنیاست. رشته داروسازی، رشته‌ایه که در همین زمینه با بیماران و مردم در ارتباطه. کار فارغ‌التحصیلان این رشته فقط ساختن دارو نیست،  بلکه فعالیت اصلیشون ارائه خدمات داروییه؛ یعنی داروساز باید به ارائه مشاوره دارویی، بررسی روش‌های داروسازی و ضعف‌های احتمالی موجود در رژیم‌های دارو درمانی بپردازه. پس میشه گفت که رشته داروسازی بخشی از علوم پزشکیه که در رابطه با تولید و ساخت دارو، بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و موجودات زنده و میزان تأثیر دارو در سلامت جامعه و کم کردن بحران‌های بیماری‌زا نقش داره. 

مدت زمان تحصیل در رشته داروسازی

داروسازی چه از نظر خدماتی و چه از نظر تحقیقاتی، یکی از مهم‌ترین رشته‌های علمی دنیاست. درس‌های رشته داروسازی به دوقسمت علوم پایه و علوم تخصصی تقسیم میشن. دانشجویان در آغاز، علوم پایه رو میخونن که حدود 80 واحده و بعد در امتحان  جامع علوم پایه شرکت می‌کنن و در صورت قبولی وارد دوره علوم تخصصی شده و با گذروندن کارورزی و ارائه پایان‌نامه بعد از 5 یا 6سال، فارغ‌التحصیل میشن.
رشته داروسازی

توانایی لازم برای رشته داروسازی

تحقیق و پژوهش پایه‌ی اصلی رشته داروسازی است و کسانی که میخوان وارد این رشته بشن، باید توانایی و علاقه‌ی بسیاری به تحقیق داشته باشن. علاوه بر این باید در علوم پایه مثل فیزیولوژی، شیمی، ریاضی، زیست و فیزیک توانمند باشن. همچنین تلاش و جدیت، روابط عمومی قوی، سلامتی روحی و جسمی، حافظه‌ی خوب به همراه زبان انگلیسی قوی از توانمندی های لازم برای این رشته است. 

بازار کار رشته داروسازی

بازار کار رشته داروسازی تقریبا خوبه و فارغ‌التحصیلان معمولاً جذب داروخانه‌ها، صنایع داروسازی، کارخانه‌های آرایشی و بهداشتی و وزارت بهداشت و… می‌شن. 

پیشنهاد ویژه

شما می‌تونید با مطالعه‌ی کتاب “فقط تجربی‌ها بخونن!”، با رشته‌های دیگه دانشگاهی که تجربی‌ها می‌تونن انتخاب کنن، آشنا بشید. 
[تعداد: 3    میانگین: 3.7/5]
.این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =