رشته پزشکی هسته ای | آشنایی با تکنولوژی پزشکی هسته ای

رشته پزشکی هسته ای

رشته پزشکی هسته ای

با توجه به پیشرفت علم پزشکی، پزشکی هسته ‌ای در کار تشخیص و درمان بیماری‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده. در واقع استفاده از اشعه یونیزان و رادیو داروها راهکاری بسیار مفید و مناسب در تشخیص و درمان و تحقیق درباره بیماری‌هاست. به این ترتیب، با افزایش روز افزون استفاده از این اشعه‌ها و رادیو داروها در علم پزشکی و همچنین توسعه مراکز آموزشی و بخش‌های پزشکی هسته ای، تربیت و به کارگیری کسانی که توی رشته پزشکی هسته ای متخصص باشن، امری ضروری است.

 

بازار کار رشته پزشکی هسته ای

هدف این رشته تربیت افراد کارآمدیه که بتونه زیر نظر پزشکان و متخصصان در مراکز تشخیصی و درمانی پزشکی هسته ای و مراکز آموزشی مرتبط، بیماران رو از چگونگی مصرف صحیح داروهای رادیواکتیو (رادیو داروها) تجویز شده و حفاظت در برابر اشعه یونساز، یاری کنن.

رشته پزشکی هسته ای

بیمارستان‌های دولتی و خصوصی، کلینیک‌ها،  مطب‌های پزشکان و هرجایی که مرتبط با این باشه، به نوعی فرصت شغلی این رشته به حساب میان.

 

توانایی لازم برای رشته پزشکی هسته ای

شیمی، فیزیک، کامپیوتر و زبان خارجی خوب به همراه روحیه قوی، صبر و حوصله و توانایی کار در محیط های رادیواکتیوی، از جمله توانایی های لازم برای رشته پزشکی هسته ای است.

 

پیشنهاد ویژه

شما می‌تونید با مطالعه‌ی کتاب “فقط تجربی‌ها بخونن!”، با رشته‌های دیگه دانشگاهی که تجربی‌ها می‌تونن انتخاب کنن، آشنا بشید.

 

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
.این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =