مدیریت خدمات بهداشتی

مدیریت خدمات بهداشتی

مدیریت خدمات بهداشتی

یه بیمارستان  باید مدیریت کارآمد و شایسته‌ای داشته باشه تا بتونه رضایت بیماران رو جلب کنه. در جلب این رضایت از طراحی ساختمان تا برنامه‌ریزی برای ایجاد، اداره، توسعه و احتمالاً تعطیلی یه بیمارستان نیازمند بهره‌گیری از اندیشه متخصصان رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانیه؛  افرادی که علاوه بر دانش مدیریت،  در زمینه داروشناسی، مدیریت اختصاصی واحدهای مختلف بیمارستانی،  استانداردهای بیمارستانی، کاربرد کامپیوتر در مدیریت بیمارستان، روابط درون‌بخشی و برون‌بخشی بیمارستان، سازمان بهداشت و درمان در ایران، ارزیابی مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک در نظام بهداشتی و درمانی، اطلاعات لازم رو دارن؛ علاوه بر این‌ها یه کلیاتی هم درباره‌ی داروسازی، پرستاری، پزشکی و بهداشت بیمارستان می‌خونن. در واقع رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی با بررسی درس‌های مدیریت و تطبیق دادن شون با درس‌های بهداشتی، نحوه اداره امور مختلف نظام بهداشت و درمان را تعیین می‌کنه.

مدیریت خدمات بهداشتی

توانایی لازم برای رشته مدیریت خدمات بهداشتی

بچه های علاقمند به این رشته با دردمندترین و نیازمندترین قشر جامعه سروکار دارن، باید از صبر و حوصله خیلی خوبی برخوردار باشن و همچنین قدرت جسمی و روحی، قاطعیت در تصمیم‌گیری، توان سازماندهی و مدیریت، روابط عمومی بالا، خلاقیت داشته باشن. علاوه بر این‌ها باید به درس‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی و همچنین زبان انگلیسی مسلط باشن.

 

بازار کار رشته مدیریت خدمات بهداشتی

امروزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اهمیت رشته مدیریت خدمات بهداشتی و نیاز جامعه به فارغ التحصیلانش پی برده و به همین دلیل در کل ساختار مدیریتی، نظام بهداشت و درمان کشور، از وزارتخانه گرفته تا دانشگاه های علوم پزشکی، شبکه های بهداشتی درمانی و بیمارستان ها، به فارغ التحصیلان این رشته در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیاز دارن. همچنین فارغ التحصیلان رشته مدیریت خدمات بهداشتی در هلال احمر، سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه خدمات درمانی و هر وزارتخانه‌ای که اداره بهداشت داشته باشه، فعالیت می‌کنن.

 

 

پیشنهاد ویژه

شما می‌تونید با مطالعه‌ی کتاب “فقط تجربی‌ها بخونن!”، با رشته‌های دیگه دانشگاهی که تجربی‌ها می‌تونن انتخاب کنن، آشنا بشید.

 

 

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
.این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =