مهندسی انرژی | معرفی رشته مهندسی انرژی

مهندسی انرژی

مهندسی انرژی

انرژی‌های مختلف بزرگترین سرمایه‌ی کشورهاست؛ به همین دلیل چگونگی بهره‌برداری، انتقال، تبدیل، توزیع و مدیریت انرژی از اهمیت بسیاری برخورداره. چون ارتباط تنگاتنگ و گسترده‌ای بین بخش انرژی و قسمتهای مختلف اقتصادی، علمی، فنی، کشاورزی و… وجود داره، بهره‌برداری درست و بهینه از انرژی بیش از پیش احساس می‌شه. به این ترتیب دانشگاه‌ها در تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد در زمینه‌های مختلف انرژی، نقش بسیار مهم و اساسی دارن.

 

توانایی لازم برای مهندسی انرژی

علاقمندان این رشته  باید در درس‌های ریاضی و فیزیک مهارت کافی داشته باشن. تلاش و پشتکار، علاقه به فناوری‌های نو انرژی، داشتن خلاقیت و نوآوری، روحیه‌ی تحقیق و پژوهش، توانایی تجزیه‌وتحلیل، از جمله ویژگی‌های دیگه، برای موفقیت در این رشته است.

مهندسی انرژی

 

 

بازار کار مهندسی انرژی

فارغ التحصیلان این رشته جذب سازمان انرژی اتمی، سازمان بهره‌وری انرژی، سازمان انرژی‌های نو، شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، شرکت ملی نفت، وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت صنایع، سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت‌های خصوصی مرتبط با این زمینه میشن.

 

کارشناسی ارشد مهندسی انرژی

فرصت‌های ادامه تحصیل این رشته در مقاطع بالاتر، عبارتند از سیستم‌های انرژی،  فناوری‌های انرژی، انرژی و محیط‌زیست.

 

پیشنهاد ویژه

شما می‌تونید با مطالعه‌ی کتاب “فقط ریاضی‌ها بخونن!”، با رشته‌های دیگه دانشگاهی که ریاضی‌ها می‌تونن انتخاب کنن، آشنا بشید.

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
.این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =