پنج نکته خیلی مهم برای پذیرفته شدن در مصاحبه شغلی

مصاحبه شغلی

مصاحبه شغلی یک مذاکره فروش است. در این مذاکره شما فروشنده هستید و مصاحبه کننده خریدار است. شما مهارت‌ها، توانایی‌ها و شخصیت کاری خود را در این مذاکره عرضه می‌کنید. هرچقدر برای این مذاکره مهارت داشته باشید، شانس شما برای رسیدن به شغل مورد نظر بیشتر خواهد بود.

این ۵ مهارت باعث استخدام شما خواهد شد.

اشتیاق: نقطه‌ی شروع

ادوین بارنس Edwin C. Barnes جوان از روی خوانده‌ها و شنیده‌های خود درباره‌ی بزرگترین مخترع جهان، توماس آ. ادیسون Thomas A. Edison  چنان شیفته همکاری با او شده بود که گرچه در آن زمان، ثروت و مهارتی نداشت این هدف را شب و روز دنبال کرد تا در نهایت توانست شریک ادیسون شود. ناپلئون هیل نویسنده کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” در یکی از فصول کتاب خود، با روایت این داستان، از اشتیاق به‌عنوان نقطه شروع همه موفقیت‌ها نام می‌برد.

اشتیاق علاوه بر اینکه نیروی چندبرابری برای خود شخص ایجاد می‌کند، حسی در اطرافیان برمی‌انگیزد که از صمیم قلب به کمک او بشتابند. اشتیاق شما به شدت روی مصاحبه‌کننده در مصاحبه شغلی تأثیر خواهد گذاشت.

خود را دوست داشته باشید.

اعتماد به نفس با میزان دوست داشتن خود، ارتباط مستقیم دارد. برایان تریسی، یکی از موفق‌ترین مربیان موفقیت اعتقاد دارد:” هر چه بیشتر خودتان را دوست بدارید اعتمادتان به توانایی‌تان بیشتر خواهدبود و مهم‌تر این که دیگران هم به شما بیشتر اطمینان می‌کنند و بیشتر پذیرای شما خواهند شد.

تاثیر گذاری در مصاحبه شغلی

پایه نفوذ در دنیای اندیشه و احساس دیگران صمیمیت است. ما همیشه بهترین پیشنهاد خود را به فردی می‌دهیم که با او صمیمی‌تر هستیم. صمیمیت باعث می‌شود که دوست‌داشتنی‌تر، موثرتر و بانفوذتر باشیم. با تأکید از شما می‌خواهم در مورد روش‌های ایجاد صمیمیت بیشتر مطالعه کنید و در حفظ آگاهانه‌ی آن مهارت پیدا کنید؛ چون ۷۵ درصد زمان بیداری ما صرف ارتباط با دیگران می‌شود و مهارت در این زمینه موفقیت‌های بزرگی در زندگی ایجاد می‌کند.

از نظر من رعایت این ۳ نکته در ایجاد صمیمیت و تاثیرگذاری، بسیار کلیدی است:

 

۱-انتقال اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان

ارتباط یعنی انتقال دوطرفه اطلاعات و هرچقدر اطلاعات را مفیدتر و در زمان کوتاه‌تر انتقال دهید، به همان اندازه تاثیرگذارتر خواهید بود. جالب است که بیشترین حجم اطلاعات با صحبت رودررو منتقل می‌شود ولی کوچک‌ترین بخش آن برعهده کلمات رد و بدل شده است؛ تحقیقات دانشمندان نشان داده ارتباط، با سه رسانه اصلی برقرار می‌شود که به ترتیب افزایشی در تاثیرگذاری عبارت‌اند از:

کلمات و جمله‌ها         ۷     درصد

لحن و طنین صدا        ۳۸   درصد

حرکات چشم و بدن    ۵۵   درصد

اگر در انتقال اطلاعات به این ترکیب دقت کنیم، در مصاحبه شغلی حتما تاثیرگذارتر خواهیم بود.

 

۲- گوش کردن فعال

ما به کسانی که با دقت به حرف‌های ما گوش می‌دهند به صورت غریزی علاقمند می‌شویم. برای اینکه شنونده‌ی فعال باشید:

الف- با نگاه خود با مصاحبه کننده ارتباط بگیرید. چطور؟ جوری که انگار با چشمها صحبت می‌کنید.

ب- روانشناسان، سوال کردن را از نشانه‌های گوش کردن فعال می‌دانند. همچنین سوال کردن، شوق شما را برای رسیدن به شغل نشان می‌دهد.

ج- سوالات مصاحبه‌کننده را خوب متوجه شوید. این کمک می‌کند تا جواب کامل‌تری به او دهید. در صورتی که متوجه نشده‌اید از او توضیح بیشتری بخواهید و یا سوال را با کلمات خودتان دوباره جمله‌بندی کنید تا کاملا مطمئن شوید که منظور او را فهمیده‌اید. به قول نشریه Business Daily Review بلندبلند فکر کنید. این‌طور حرفه‌ای تر به نظر می‌رسید.

 

۳- کشف نکات مورد علاقه مخاطب

داشتن نقاط مشترک با مصاحبه‌کننده، حس خوبی در او ایجاد می‌کند. برای این هدف می‌توانید از شبکه‌های مجازی مثل لینکداین استفاده کنید تا اطلاعات خوبی در مورد او یا شرکتش بیابید.

زبان بدن مهم است

تحقیقات دکتر لئونارد زونینLeonard Zunin ، روانپزشک دانشگاه نیویورک می‌گوید در ۴ دقیقه اول ارتباط اجتماعی، دیدگاه شخص نسبت به مخاطب شکل می‌گیرد. چون در این مدت کوتاه تاثیرگذاری از طریق کلمات ناممکن است، زبان بدن و پوشش ما مهمترین راه برای انتقال اطلاعات خواهد بود.

وقتی درباره شخصی به نتیجه‌ای می‌رسیم اطلاعات بعد از آن کمک زیادی به تغییر نتیجه‌گیری نمی‌کند و تحقیقات نشان می‌دهد که مغز ما اطلاعات بعدی را طوری تفسیر می‌کند که نتیجه اولیه را تایید کند.

برای پرسش‌ها آمادگی داشته باشید.

نشانه‌ی شخص حرفه‌ای در هر رشته کاری تعداد پاسخ‌های آماده او می‌باشد. اطلاعات شما آن چیزی است که باعث می‌شود باهوش‌تر و مطلع‌تر به نظر بیایید. تا جایی که می‌توانید از کسب‌و‌کار محلی که برای مصاحبه می‌روید سر دربیاورید. سایت آنها بهترین منبع برای آشنایی بیشتر خواهد بود.

اطلاعاتی که می‌تواند به شما کمک کند: سال فعالیت، صنعتی که در آن مشغول هستند، رقیبان، ماموریت شرکت، چشم‌انداز شرکت، تولیدات و یا خدماتی که ارائه می‌دهد. ملاقات با کارکنان فعلی و قبلی شرکت، منبع بسیار مهم دیگر برای کسب اطلاعات است.البته برای این‌که اطلاعات درست‌تری به‌دست آوریم باید با افراد بیشتری صحبت کنیم.

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
.این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =