۵ باور اشتباه در مسیر شغلی

اشتباه در مسیر کار

آیا می‌خواهید وارد شغل جدیدی شوید؟ آیا به حفظ شغل فعلی خود فکر می‌کنید؟ بازار شغل می تواند بسیار رقابتی باشد و تصور داشتن یک شغل تضمین شده صحیح نیست. برای اینکه مطمئن باشید که در دنیای تغییرات شغلی یک برنامه مؤثر برای فروختن مهارت‌های‌تان دارید، باید مراقب باشید که دچار چند اشتباه زیر نشوید:

 

اشتباه اول: همیشه شایسته‌ها شغل مورد نظر را تصاحب می‌کنند.

تجارب شغلی و شایستگی، به‌دست آوردن یک شغل را تضمین نمی کند. در حقیقت شغل‌ها نصیب کسانی می‌شود که بهتر ارتباط برقرار می‌کنند. آنهایی که در ارتباط با مصاحبه‌گرها قوی‌تر و تواناتر هستند. مهارت‌های فروش دارند. در یک حرفه متخصص هستند، و آداب نطق و گویش را به‌خوبی می‌دانند.

مطالعات نشان‌ می‌دهد که در تأثیر بر دیگران ۵۵% زبان بدن و شیوه‌ی رفتار مؤثر است. ۳۸% لحن و بیان و فقط ۷% کلمات اثرگذار هستند.

همچنین طبق مطالعات انجام شده زمانی که حالت چهره با کلماتی که توسط شخص بیان می‌شود سازگار نباشد، بیشتر واقعیتی که از چهره‌ی شخص برداشت می‌شود تأثیرگذار است تا اینکه کلمات اثرگذار باشند.

پس اگر در طول مصاحبه شما بینی خود را می‌خارانید یا نگران هستید این حالات تأثیر بیشتری نسبت به کلماتی که بیان می‌کنید بر مصاحبه‌گر خواهد داشت.

 

اشتباه دوم: بهترین روش برای جستجوی شغل ادارات کاریابی، اینترنت و روزنامه است.

مطالعات تأیید می‌کند که ۷۰ الی ۸۰ درصد از فرصت‌های شغلی هرگز آگهی نمی‌شوند. بازار کار پنهان نامگذاری مناسبی برای آنهاست. منحصر کردن جستجو در اینترنت و آگهی‌های روزنامه باغث می‌شود که فرصت‌های بالقوه بی‌شماری را از دست دهید. آگاه بودن شبکه‌ی ارتباطی شما که در بین آنها دارای اعتبار و نفوذ هستید کمک مؤثری در یافتن شغل است.

شبکه ارتباطی شما، خانواده، فامیل، دوستان و آشنایان شما هستند.

 

اشتباه سوم: تا زمانی که به‌سختی برای کارفرمای فعلی‌ام کار می‌کنم جایگاهم مطمئن است.

با تغییرات پیوسته‌ای که در تمام صنایع اتفاق می‌افتد، اصل «یک شغل برای تمام زندگی» دیگر مفید نیست. در حقیقت، هرکدام از ما ۴ الی ۷ شغل را در طول زندگی کاری خود تجربه خواهیم کرد. بنابراین بسیار ضروری است که ما دارای یک استراتژی شغلی در حال گسترش باشیم تا قابلیت استخدام و فروش مهارت‌های‌مان را بالا نگه داریم.

موارد زیر را هرگز فراموش نکنید:

الف- ایجاد یک شبکه ارتباطی مستحکم در سازمان و شناخته شدن به عنوان کسی که توانایی حل مشکلات و برداشتن موانع را دارد.

ب- رشد پیوسته در حرفه خود را استمرار دهید. به صورت مداوم در حال یادگیری باشید. مهارت‌ها و آگاهی‌های خود را گسترش دهید و در صنعت خود پیشرو باشید.

ج- خود را درگیر پروژه‌های خاص شرکت کنید تا بتوانید ارتباطاتی با افراد دیگر، در دپارتمان‌های دیگر ایجاد کنید. در این صورت افراد بخش‌های دیگر با شما آشنا می‌شوند و شما قابل اعتمادتر خواهید شد و افراد بیشتری از تخصص و خبرگی شما مطلع می‌شوند.

 

اشتباه چهارم: من یک بار دوره‌ی آموزش را در تحصیلات خود گذرانده‌ام و برای رشد شخصی نیازی نیست که دوباره یاد بگیرم.

تکنولوژی، مشتری‌مداری و بازار رقابتی و توسعه یافته، به این معنا نیست که شما نمی‌توانید به صورت مداوم در حال رشد دانایی و دانش خود باشید و حرفه خود را توسعه دهید. درحقیقت رضایتمندی زمانی حاصل می‌شود که شما مهارت‌ها و نقاط ضعف خود را در شغلتان مدیریت کنید.

دوره‌های کوتاه مدت، نشریات وکارگاه‌های حرفه‌ای که اتحادیه‌های مربوط به صنعت شما برگزار می‌کنند تعدادی از راه‌های موجود هستند تا شما را در صنعت‌تان فردی آگاه و مطلع نگه دارند.

 

اشتباه پنجم: من در شغل خود پایدار هستم و لازم نیست در مورد مسیر شغلی خود، کاری انجام دهم.

این موضوع یک مسأله بسیار حیاتی است که شما روی مسیر شغلی خود کنترل داشته باشید (به‌جای این‌که شغل روی شما کنترل داشته باشد). مخصوصاً با تغییر مداوم صنعت‌ها داشتن یک برنامه مدیریت شغلی می‌تواند شما را مطمئن کند که همیشه در حال رشد دانش و آگاهی و مهارت‌های خود هستید. ادامه ساختن و حفظ کردن شبکه‌های ارتباطی داخل و خارج سازمان فعلی، برای این‌که بدانند شما شخصی هستید که در ایجاد ارزش و نتیجه با گروه همکاری می‌کنید.

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
.این مطلب رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =